Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2012

Κεχαγιάς: "Μας δίνει δύναμη"

Ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παιχτών του μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα, εμφανίστηκε ο Νίκος Κεχαγιάς σε δηλώσεις που έκανε μετά τη λήξη του αγώνα. Αναλυτικά όσα είπε στο ντεμπούτο του στον πάγκο της ΑΕΛ:
«Θα μπορούσαμε να έχουμε πάει στα αποδυτήρια με μεγαλύτερο σκορ με βάση και τα στατιστικά αλλά και την εικόνα του 1ου ημιχρόνου. Στο 2ο ημίχρονο είχαμε την άτυχη στιγμή να ισοφαριστούμε με το πρώτο σουτ του αντιπάλου. Μέχρι εκείνη τη στιγμή δεν είχαν πατήσει την περιοχή μας. Στο σημείο εκείνο δεν αντιδράσαμε σωστά σαν ομάδα. Χάσαμε το ρυθμό μας και δεν μπορούσαμε να δημιουργήσουμε φάσεις όπως κάναμε στο πρώτο μέρος. Δίνω όμως συγχαρητήρια στους παίχτες μου γιατί προσπάθησαν μέχρι το τελευταίο λεπτό. Η νίκη μας δίνει δύναμη εν όψει της συνέχειας που είναι πολύ δύσκολη. Θέλω να ευχαριστήσω τους συνεργάτες μου που με βοήθησαν, έχοντας πολύ μικρό χρονικό διάστημα στην ομάδα και συγχαρητήρια στον κόσμο που μας υποστήριξε μέχρι και το τέλος όταν ακόμα το παιχνίδι ήταν στο 1-1. Τον ευχαριστώ θερμά.»